"Veido odos priežiūra "

Valymas būtinas bet kokio tipo odai,kaip moterems taip ir vyrams .Veido odą prižiūrėti reikia kasdien, dukart į dieną. Juk kasdien mūsų veidą neigiamai veikia vėjas, saulė, šaltis, dulkės, dėl to užsikemša poros, oda negali normaliai kvėpuoti, praranda savo elastingumą, sensta, atsiranda spuogų, kamedonų, pigmentinių dėmių ir kitų trūkumų – be valymo tikrai neapsieisite!

Veido odos valymas pašalina nešvarumus, atmirusias ląsteles, odos riebalus ir grąžina odai sveiką išvaizdą, glotnumą bei aksomiškumą. Kaip tik todėl visais laikais veido valymas buvo viena populiariausių kosmetinių procedūrų.

Nuo kokio amžiaus metas pradėti lankytis pas kosmetologą?

Pirmąsios kosmetines procedūras, tokias kaip veido odos valymas, maitinančios ir drėkinančios kaukės, galima atlikti dar paauglystėje. Juolab kad jaunatviška oda dažnai kenčia nuo spuogų. Veido valymas yra profilaktinė, higieninė procedūra. Su rimtomis problemomis reikia kreiptis į gydytoją.

Kosmetologai negydo odos, tai gydytojų užduotis.

Kiek dažnai?

Procedūros dažnumas priklauso nuo odos tipo. Riebią ir mišrią odą rekomenduojama valyti bent kartą per mėnesį mėnesį, su problemine oda – kartą per 7-10 dienų.

Koks būna veido odos valymas?

 • Klasikinis veido odos valymas rankomis;
 • Veido odos valymas ultragarsu;
 • Veido odos valymas vakuumu;
 • Veido odos valymas lazeriu;
 • Cheminis veido odos valymas;
 • Mikrodermabrazija.

Mechaninis veido odos valymas.(Labai tinka paaugliams)

Šis būdas tradiciškai laikomas efektyviausiu esant probleminei ar riebiai odai su daugeliu defektų, kadangi specialistas kruopščiai apdoroja kiekvieną užterštą porą rankomis, tai leidžia dažniausiai pasiektų geriausių rezultatų.

Mechaninis veido odos valymas atliekamas rankomis. Prieš procedūrą oda nuplaunama, po to nugarinama, nuo jos nuvalomi riebaliniai kamščiai ir kiti nešvarumai, išspaudžiant juos pirštais. Pabaigus valymą oda apdorojama antiseptiku, kad neatsirastų uždegimas. Toliau uždedama sutraukianti poras, raminanti, maitinanti kaukė. Paskutinis žingsnis – odos padengimas apsauginiu kremu.

Šis valymo būdas visiškai netinka jautresniems skausmui žmonėms, nes po procedūros patinimai ir paraudimai gali tęstis kelias dienas.

Trūkumai: procedūra ilga ir pakankamai skausminga, po jos ant odos gali atsirasti paraudimai, kurie praeina tik po kelių dienų. Epidermio paviršius gali pradėti luptis, bet su šia problema galima susitvarkyti naudojant priemones su vaisinėmis rūgštimis ir gerą drėkinantį kremą su fermentais.

Veido odos valymas ultragarsu.

Aukšti garso dažniai veikia odą, nuimdami viršutinį suragėjusį jos sluoksnį, šalindami inkštirus ir odos riebalų perteklių. Be to, po procedūros pagerėja kraujotaka ir medžiagų apykaita, nes ultragarsas šiek tiek masažuoja. Prieš seansą odos nereikia garinti. Neabejotinas šio valymo būdo privalumas yra absoliutus neskausmingumas, po to nelieka nei patinimų, nei paraudimų. Be to, ultragarsą galima naudoti ne tik veidui, bet ir kitoms probleminėms zonoms, tarkim, pečiams ar nugarai. Po valymo odą atpalaiduoja ir ramina tinkamai parinktos kaukės. Nežiūrint viso šio metodo progresyvumo ir gerų atsiliepimų apie jį, visgi esant tam tikriems medicininiams parodymams jo negalima jokiu būdu naudoti. Veido odos valymas ultragarsu netinka žmonėms su padidintu kraujo spaudimu, kenčiantiems nuo kraujotakos sutrikimų, auglių. Nėštumo metu ultragarsą naudoti galima tik pirmojoje nėštumo pusėje.

Veido odos valymas vakuumu.

Šis aparatinio valymo būdas atliekamas specialiu antgaliu, pučiančiu suspaustą orą.

Vakuuminis valymas gerina kraujotaką, padeda greičiau išsivaikščioti nedideliems kraujotakos sutrikimams (kapiliariniai tinkleliai, postaknės pėdsakai), stimuliuoja ląstelių metabolizmą.

Trūkumai: valymas gana paviršutiniškas, kartais nevisiškai pašalinamos atmirusios odos dalelės, ant epidermio paviršiaus gali likti pėdsakų.

Veido odos valymas lazeriu.

Salone veidas valomas veikiant lazeriu problemines odos vietas. Procedūros metu suragėjusios ląstelės tarsi išgaruoja, užleisdamos vietą naujoms, jaunoms ir sveikoms ląstelėms. Lazeris gali pašalinti inkštirus ir randelius. Be to, procedūra stiprina kolageno baltymo ir elastino, atsakingų už odos stangrumą, sintezės procesą, dėl to po veido odos valymo lazeriu oda atrodo atjaunėjusi, pagerėjusios spalvos ir lygesnė. Valant odą lazeriu odos danga praktiškai netraumuojama, nejaučiamas nė mažiausias skausmas.

Kam rekomenduojamas veido odos valymas lazeriu?

Padidėjusios veido odos poros, nelygi oda, raukšlės ir įvairūs odos defektai;

Pigmentinės dėmės, randeliai nuo nesėkmingų kosmetinių procedūrų.

Kam veido odos valymas lazeriu nerekomenduotinas?

Pernelyg jaunas amžius (lazeriu veidą valyti rekomenduojama nuo 22-25 metų), uždegimas arba infekcija, cukrinis diabetas, nėštumas arba žindymas, epilepsija, herpis.

Kaip dažnai valyti odą lazeriu?

Procedūrų kiekį ir jų dažnumą nustato tik kosmetologas. Bet kokiu atveju įsiminkite, kad veido odos valyti lazeriu negalima dažniau nei dusyk per metus (jei jūsų oda riebi ar spuoguota) ar sykį per metus.

Svarbu žinoti! Ši procedūra netinka turintiems sausą, jautrią ar normalią veido odą. Jei jūsų oda tokia, jums geriau pasirinkti kitus jos valymo būdus.

Cheminis veido odos valymas.

Cheminis valymas atliekamas įvedant po odą specialų cheminį preparatą (rūgštį), kuris, įsiskverbdamas į ląsteles, verčia jas atsinaujinti. Kiekvienas preparatas veikia ląsteles skirtingai. Skiriami keli cheminio veido odos valymo būdai.

Paviršinis: viršutinis veido odos sluoksnis suardomas, dėl to ląstelės, buvusios netoli suardyto sluoksnio, streso būsenoje pradeda aktyviai augti, daugintis ir išskiria elastiną ir kolageną. Paviršiniam veido odos valymui dažniausiai naudojama salicilo rūgštis. Dažniausiai atliekama nuo 5 iki 10 gydymo procedūrų. Atsistatymo periodas (veido odos paraudimas) trunka tik dieną.

Vidutinis: ląstelės suardomos giliau. Atsistatymas (žymus paraudimas, niežėjimas, lupimasis ir patinimas) trunka savaitę. Pakartoti kursą galima po pusės metų.

Giluminis: pats veiksmingiausias, bet ir pats skausmingiausias būdas. Efektas laikosi ilgai, o rezultatai daug akivaizdesni nei valant paviršiniu ar vidutiniu būdu. Toks valymas daromas tik stacionariai, nes numato atsistatymui maždaug mėnesį ir reikalauja profesionalios priežiūros. Užtat atliekant tokį giluminį valymą pakartoti procedūros jau nebereikia, nes efektas gali išlikti iki 10 metų.

Kam rekomenduojamas cheminis veido odos valymas?

Senstanti, vystanti oda, raukšlės, pageltimas ir klostės; randai po traumų ar operacijų; aknės (inkštirai); pigmentacija (strazdanos); seborėja; suragėjusios ar besilupančios odos fragmentai; strijos; įaugę plaukai.

Cheminis veido odos valymas nerekomenduojamas:

Virusinės odos infekcijos; apleisti spuoginiai bėrimai; peršalimas, pakilusi temperatūra; skydliaukės ligos; atviros arba šviežios žaizdos; menstruacija, nėštumas; kapiliarų tinkleliai; jautri ar plona oda.

Be viso išvardyto, nerekomenduojama valyti veido odą cheminiu būdu pavasarį ar vasarą, nes ultravioletiniai spinduliai neigiamai veikia procedūros rezultatus, gali sukelti šalutinių efektų ir prailginti atsistatymo periodą.

Mikrodermabrazija.

Mikrodermabrazija, arba veido odos šlifavimas, - švelnus ir neskausmingas būdas atsikratyti atmirusių odos ląstelių ir paskatinti odą regeneruoti. Mikrodermabrazija – mechaninis odos paviršiaus valymas.

Mikrokristalai, perduodami per aparato antgalį, atskiria epidermio ląsteles ir aktyviai šlifuoja veido odą, lygindami ją. Mikrodermabrazija išlygina smulkias raukšleles, sumažina senatvinę hiperpigmentaciją, o svarbiausia – paskatina naujo kolageno ir elastino išsiskyrimą, duodama odai naują gyvybingumo impulsą.

Procedūra neskausminga ir netraumuojanti, nesukelia jokio nepatogumo nei jos metu, nei po jos. Vienos procedūros trukmė 10-15 minučių. Klientas jaučią lengvą dilgčiojimą ir tempimą apdorojamoje odos vietoje. Po procedūros oda kurį laika būna paraudusi (dėl vakuumu susidarymo apdorojamose vietose sustiprėja mikrocirkuliacija), bet tai palaipsniui praeina už15-20 minučių.

Dažniausiai procedūra atliekama kursu, priklausomai nuo odos būsenos, kas 7-10 dienų. Efektas nuo procedūrų kurso kaupiasi, bet jau po pirmosios procedūros galima stebėti rezultatą.

Dėl atliktos procedūros odos struktūra tampa žymiai lygesnė, susitraukia išsiplėtusios poros, išsilygina randeliai.

Mikrodermabrazija rekomenduojama:

 • Nelygiai, porėtai, nuvytusiai odai;
 • randeliai, postaknė, raukšlės.

Mikrodermabrazija nerekomenduojama:

 • Herpio paūmėjimas;
 • aktyvus buvimas saulėje;
 • labai plona jautri oda;
 • chroniškų odos ligų paūmėjimas;
 • nėštumas.
System.String[]

Kontaktai

thumb impulsNK Kūno Imperija
Masažo salonas Vilniuje,
L. Asanavičiūtės g. 15
(„Impuls" sporto klube, 2 a.)

 • + 370 687 86787 Ksenija

facebook

Užklausos forma